ניהול מסעדות – כך תעשו את זה נכון

 

רוצים לפתוח מסעדה? קודם כל בשעה טובה. אין ספק שמדובר בצעד חשוב אל עבר הגשמת חלום, אבל כדי שתוכלו לחיות בחלום הזה לאורך זמן – חשוב מאוד לעשות זאת נכון. אז מה חשוב לדעת לטובת פתיחת מסעדה וניהול נכון שלה? כל הפרטים – במאמר שלפניכם.

 

איך מתחילים?

 

רגע לפני שנגיע לתשובה לשאלה איך מתחילים, נתייחס למה שצריך לעשות לפני שמתחילים. אחרי הכל, פתיחת מסעדה היא צעד שאם לא עושים אותו בזהירות – עלול להיות מאוד מסוכן. אז סיכון תמיד יהיה בצעד הזה, אבל חשוב מאוד לעשות כל מה שאפשר על מנת שהוא יהיה סיכון מחושב.

אז הנה כל מה שצריך להכין לפני שמתחילים

 

• רעיון – הדבר החשוב ביותר שצריך להכין הוא הקונספט של המסעדה שלכם. זה נחמד שאתם רוצים לפתוח מקום מעוצב עם תאורה יוקרתית ובר גדול ועשיר במשקאות, אבל אם לא תדעו בדיוק איזה אוכל יוגש במסעדה, איזה שירות יינתן ללקוחות שלכם ומה ייחד את המסעדה שלכם ממסעדות אחרות – יש סיכוי שיהיה לכם יותר קשה להמריא.

 

 מקום – השלב הבא לפני הפתיחה הוא מציאת מקום פוטנציאלי להקמת המסעדה. למעשה, אחד החלקים החשובים ביותר של ניהול מסעדות הוא בחירת מקום. כדאי מאוד שהמסעדה תשכון במיקום מרכזי, כזה שיאפשר לכם לא לבנות רק על קהל שיגיע מפרסומים שאתם עושים, אלא גם על קהל של עוברי אורח שמזדמנים לאזור.

 

• תכנון עיצובי – על מנת לעצב את המסעדה על פי החלום שלכם חשוב מאוד לדעת בדיוק איך אתם רוצים שהיא תיראה. על מנת להוציא את החלום מהכוח אל הפועל – אתם צריכים לשכור את אנשי המקצוע הרלוונטיים לכם. על מנת שהכל יתבצע בהצלחה, חשוב מאוד ליצור קשר עם קבלן מקצועי, אשר יש לו ניסיון רב בעיצוב מסעדות, ואשר יכול לבצע את העבודה ביחד עם בעלי מקצוע אחרים, לרבות יועץ אקוסטיקה, יועץ מיזוג אוויר, מתכנן אינסטלציה, חשמלאי מוסמך ועוד.

 

• תכנון קולינרי – גם אם יש לכם רעיון לקונספט הקולינרי של המסעדה, חשוב מאוד שתהיו בקשר עם יועץ קולינרי מוסמך (אלא אם אתם כאלה, כמובן). היועץ יוכל לתת לכם טיפים חשובים ולכוון אתכם כך, שתוכלו ליישם את הרעיון שלכם בצורה המיטבית. על מנת ליישם את הרעיון הקולינרי, חשוב מאוד שיהיו ברשותכם את כל הכלים המתאימים, לרבות סירים, מחבתות, כלי בישול מיוחדים, כלי הגשה מעוצבים בסגנון הרצוי ועוד.

 

• קבלת אישורים – כמובן שאי אפשר לפתוח מסעדה מבלי לקבל אישור של הגורמים הרלוונטיים: אישור חיבור לתשתיות ואישור אכלוס שאתם צריכים לקבל מהרשות המקומית, אישור פעילות מחברת החשמל וממכבי האש, אישור הפעלת מתחם קולינרי מטעם משרד הבריאות ועוד.

 

• חישוב עלויות – כאשר מחליטים לנהל מסעדה, אין ספק שנכנסים לפרויקט שמצריך לא מעט הוצאות. לכן, חשוב מאוד להיות ערוכים כמו שצריך – להיות בטוחים שיש לכם גב כלכלי לפחות למשך שנתיים, שכן רוב המסעדות מתחילות להרוויח רק בחלוף פרק זמן כזה. יש לקחת בחשבון עלויות שכר דירה, הזמנת מצרכים וכלים, משכורות לעובדים, תשלום לספקים ועוד. על מנת להצליח לארגן את הנושא הכלכלי, כדאי מאוד לשבת עם יועץ כלכלי בעל ניסיון בתחום של ניהול מסעדות, ולעשות את הצעד רק כשבטוחים.

 

• הוצאת מכרזים – אחרי שהרעיון כבר קורם עור וגידים וממש אוטוטו כבר אפשר ליישם אותו ולהתחיל לעבוד, חשוב מאוד לגייס עובדים. הדרך הטובה ביותר לעשות כן היא לפנות לחברת כוח אדם אשר מתמחה בגיוס עובדים למסעדות, כמו גם לפרסם בעצמכם בעיתונים פיזיים ודיגיטליים כמו גם ברשתות החברתיות. הדבר החשוב ביותר בתחום זה של ניהול מסעדות הוא לחשוב על הכל לפני שפותחים, כדי לא להיקלע לבעיות מול הסועדים או הספקים, ולא להיכנס להפסדים כספיים.

 

לסיכום: תכננו מראש את הכל, עד הפרט האחרון, ופעלו בשטח רק אחרי שווידאתם שהכל באמת מוכן ושברגע שתפתחו את הדלתות – הכל יעבוד. בהצלחה!