מחבת אביזר חובה במטבח

מחבתות בכל מיני צבעים (וסוגים..) בכל מטבח שמכבד את עצמו קיימות מספר מחבתות בגדלים שונים ובציפויים שונים. איך יודעים איזה סוג מחבת הואהטוב ביותר וכדאי לנו לרכוש אותו?

נבחן במאמר הבא סוגי מחבתות שונים מחבת יציקה- מחבת עשויה יציקת ברזל, מפזרת חום בצורה אחידה ושומרת על חום גבוה. כיוון שעשויה ברזל היא כבדה מאוד. בנוסף, נחשבת למחבת בריאה שהרי אין צורך לשפוך עליה שמן לצורך הבישול. מחבת אלומיניום- מחבת עשויה אלומיניום, מחבת דקה מאוד וזולה ולכן לא מפזרת את החום בצורה אחידה ונשרפת בקלות מחבת טפלון- המחבת הנפוצה ברוב המטבחים הביתיים.

מחבת ממה מורכב?

המחבת מצופה חומר פלסטי השומר עליה ובכך תורם לעמידותה וליציבותה של המחבת. הטיפול במחבת היציקה כיוון שמחבת היציקה עשויה ברזל, היא זקוקה לטיפול מיוחד על מנת לשמור עליה. טיפול זה כולל:

• רחיצה ידנית בלבד, אסור לרחוץ את מחבת היציקה במדיח הכלים. • יש לרחוץ אותה עם סבון כלים רגיל, ללא שימוש בחומרי ניקיון חזקים מדי העלולים להרוס אותה. •

בסיום רחיצת המחבת, יש לייבש אותה בעזרת מגבת ייבוש מלא כדי שלא תחליד. • בין שימוש לשימוש יש לצפות את המחבת ולמרוח עליה שמן בישול. • אין להשתמש בה עם כלי מתכת. יש להשתמש בכף עץ או בכף פלסטיק/ סיליקון עמידים לחום.

• כל חלקי המחבת עשויים ברזל ולכן הם חמים ביותר. על כן, יש לאחוז במחבת רק עם כפפות כדי למנוע כוויה. איזו מחבת יציקה לרכוש?

נקודה חשובה שצריך לשים אליה לב לפני רכישת מחבת יצוקה היא- למה היא עתידה לשמש? מה אנו עתידים לבשל בה? האם היא צריכה למכסה ומה הגודל המועדף שהיא תהיה בו. ככלל, כדאי שבכל בית יהיו לפחות שלושה מחבתות בגדלים שונים-

1. מחבת אחת לצרכי טיגון קלים של חביתה וכדומה 2. מחבת אחת לצרכי טיגון עמוק דוגמת שניצל וכדומה 3. מחבת שלישית עם מכסה לצרכי אידוי של בשר או התחלה של בישול גם אם לא כל המחבתות שלכם עשויות יציקת ברזל, כדאי לכם לרכוש לפחות אחת כזו ולהנות מבישול אחיד וטעים.