אינדוקציה שיטת הבישול הנכונה

שיטת האינדוקציה היא שיטה על פיה סלילים מגנטיים הממוקמים מתחת למשטח הזכוכית הקראמית, יוצרים אפקט חום מדויק בקוטר המתאים לתחתית כלי הבישול. יש הטוענים כי שיטה זו של בישול הינה הנכונה והיעילה ביותר. הסיבה לכך נעוצה בקבלת התוצאה האחידה בבישול ולחסכון רב באנרגיה שאינה הולכת לאיבוד.

מהי שיטת האינדוקציה?

האינדוקציה היא למעשה שיטת חימום ממוקדת לסיר או למחבת הבישול בלבד ועל כן יעילה במיוחד. אם לא מונח סיר על הכיריים, גם אם הן מופעלות, הן לא יתחממו. החימום מתבצע רק ברגע שמונח סיר. זאת ועוד, עם הסרת הסיר, אזורי הבישול מתקררים כמעט באופן מיידי, כך שהסיכון לשים יד על כיריים אינדוקציה חמות מבלי לדעת שהן עובדות, מצטמצם.

אינדוקציה

למעבר לקטלוג המלא לחצו כאן

הבישול באמצעות אינדוקציה מהיר יותר ובטיחותי, משום שרק האזורים הרלוונטיים חמים. עם התפתחות הטכנולוגיות בעולם, גם שיטת הבישול בכיריים אינדוקציה התפתחו רבות. חברות רבות פיתחו כיריים המביאות את אזור הבישול לעוצמה מקסימלית ואחר כך ניתן לשלוט בעוצמת החום. ויש אף לאחרונה אפשרות של תכנות זמן הבישול ועוצמת החום הדרושה. דבר המאפשר להכין בישולים מבלי השגחה על תהליך הבישול. יחד עם זאת, חשוב להדגיש כי שיטת הבישול באינדוקציה מחייבת שימוש בכלי בישול מותאמים לשיטת בישול זו.
לרוב סירי הבישול אמורים להיות בעלות תחתית מגנטית אשר תיצור שדה מגנטי והחיכוך בין משטח הכיריים לתחתית הסיר יצור אפקט של התחממות כנדרש. הבישול באינדוקציה נחשב לבישול יעיל בטיחותי ובעיקר נכון לשימוש. יותר ויותר אנשים מחפשים סירים מתאימים לכיריים אינדוקציה.

לא כל סיר מתאים לבישול על אינדוקציה

בחברת ברגהוף התאגיד הבינלאומי הבינו את הצרכים של הלקוחות ומייצרים סירים ומחבתות אשר מתאימים לכל סוגי הכיריים כולל כיריים אינדוקציה. הסירים והמחבתות המיוצרים על ידי חברת ברגהוף, עשויים ממתכת המושפעת משדות מגנטיים ומסוגלת לקלוט את ההשראה של השדה המגנטי המיוצר בפלטת האינדוקציה. כמו כן, חשוב מאוד שסירי אינדוקציה יהיו בעלי תחתית מגנטית עם הולכת חום טובה, כדי שפיזור החום שנוצר בתחתי יתפזר על פני הסיר בצורה אחידה ושווה.

בסירים של חברת ברגהוף המותאמים כולם לשיטת בישול בכיריים אינדוקציה יהיה סימון מתאים בתחתית הסיר המצביע על התאמה לאינדוקציה. כך שבסירים אלו מוטבע על התחתית המילה Induction וכן הסימון לאינדוקציה. הסימון לאינדוקציה יופיע בדרך כלל גם על המארז או בהוראות ההפעלה. הסירים של חברת ברגהוף עשויים מפלדת אל-חלד 18/10 ובעלי תחתית ובסיס בישול של מספר שכבות המאפשר פיזור חום אחיד ומלא בכל נפח הסיר לקבלת תוצאה מושלמת. הבישול באינדוקציה עם סירי חברת ברגהוף הינו הבישול הנכון והבריא ביותר. ניתן לרכוש בחברה סירים ומחבתות לכל מטרה ובכל גודל ונפח במחירים משתלמים במיוחד ובתנאי תשלום נוחים.